Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

61e0e5bc4f4da18f4fd09e7aa3cbW dniu 11 października 2019 roku o godzinie 9.00, najmłodsi uczniowie przeżywali swoją „Uroczystość ślubowania”. Stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej najmłodszej grupy uczniów w Szkole Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu.

Ten szczególny czas uświetnili swoją obecnością dyrektor szkoły p. Jarosław Sobański, v-ce dyrektor p. Ewa Ćmielewska, przewodnicząca rady rodziców p. Agnieszka Wardzińska, rodzice, uczniowie klas starszych edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele i wychowawcy.

Uczniowie klas drugich pod okiem swoich wychowawczyń przygotowali bardzo ciekawie, nieco humorystycznie część artystyczną.

Dyrektor szkoły skierował gorące słowa do najmłodszych dzieci, rodziców, nauczycieli.

Największym przeżyciem było uroczyste złożenie przysięgi na „ Sztandar szkoły”. Po ślubowaniu dyrektor szkoły p. Jarosław Sobański dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a v-ce dyrektor p. Ewa Ćmielewska i przewodnicząca rady rodziców p. Agnieszka Wardzińska wręczyły każdemu pierwszoklasiście „Kuferki z przyborami szkolnymi” i pamiątkowe dyplomy.

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia, a goście udali się na słodki poczęstunek.

               Opracowała: MAGDALENA BIŃKOWSKA

Fot: Katarayna Osińska