Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

BeztytuuPiątek, 22 grudnia, był w naszej szkole bardzo uroczysty. Tego dnia przeżywaliśmy wigilię szkolną. Uczniowie odświętnie ubrani, w świątecznych nastrojach, ze swoimi wychowawcami dzielili się opłatkiem oraz składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Nie zabrakło też poczęstunku, o który zadbali rodzice. Po spotkaniu w klasach cała wspólnota szkoły przeszła do sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VIII pod opieką pań katechetek: Magdaleny Bińkowskiej i Jadwigi Gabrysiak. Spektakl przypomniał czas historycznego przyjścia Pana Jezusa na ziemię oraz wzbudził w nas radość świętowania Bożego Narodzenia.

Kolędy wykonywane podczas przedstawienia zaśpiewali artyści przygotowani przez panią Dorotę Kozłowską. Występ odbył się w pięknej scenerii, o którą zadbały panie: Urszula Gawryszewska i Katarzyna Osińska.

Na tę część szkolnego świętowania zaproszenie przyjął ksiądz proboszcz Remigiusz Karolak.

Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Jarosław Sobański, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przebieg tej uroczystości oraz złożył świąteczne życzenia.

Organizatorzy wigilii szkolnej bardzo dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w tę uroczystość.

Opracowały: Magdalena Bińkowska

Jadwiga Gabrysiak