Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

1

 

„Już na apel dzwonek woła,

spieszy mały, spieszy duży. 

Do nauki wzywa szkoła,

by Ojczyźnie wiernie służyć…”

 

 

Tradycyjnie 1 września rozbrzmiały w naszych murach słowa hymnu szkolnego, przypominając, że oto pożegnaliśmy czas beztroskich wakacji, a ich miejsce przez najbliższe miesiące powinny wypełnić obowiązki i nauka.

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 kolejny raz została podporządkowana obowiązującym wytycznym MEiN oraz GIS na czas pandemii, dlatego uczniowie uczestniczyli w niej podzieleni na dwie grupy wiekowe. Pan dyrektor Jarosław Sobański serdecznie przywitał wszystkich przybyłych oraz przedstawił nowych pracowników szkoły.  W okolicznościowym przemówieniu życzył dzieciom i młodzieży samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich i radości ze zdobywania wiedzy. Wiele ciepłych słów w tym dniu trafiło do dzieci z grupy przedszkolnej i klas pierwszych oraz ich rodziców.

Część oficjalną dopełniły klasowe spotkania z wychowawcami, podczas których uczniowie zostali poinformowani o planie zajęć, a także mogli podzielić się swoimi wakacyjnymi wrażeniami.

5 września kontynuowaliśmy inaugurację nowego roku szkolnego, uczestnicząc w uroczystej mszy świętej, którą sprawował ks. Roman Foksiński w naszym parafialnym kościele pw. Świętej Rodziny. Duszpasterz serdecznie powitał dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów, do których skierował wiele życzliwych słów i wartościowych rad. Najmłodszym uczniom poświęcił tornistry i przybory szkolne. Podczas mszy na rozpoczęcie pracy duszpasterskiej w naszej parafii wręczyliśmy kwiaty i złożyliśmy życzenia nowemu proboszczowi.

Niech ten nowy rok szkolny będzie źródłem wielu sukcesów i niezapomnianych wspomnień, które pozostaną z nami na długo.

Opracowała: Dorota Kupczyk

Fot: Katarzyna Osińska, Rafał Marcinkowski