Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

0x0BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2020

„Światło służby”

Harcerze przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragną uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

Do naszego miasteczka płomień ten dotarł z Komendy Hufca ZHP Koło. Dnia 16 grudnia 2020 roku, już po raz szesnasty rozbłysło Betlejemskie Światło PokojuOrganizatorami BŚP dla mieszkańców Przedcza  była 1/Drużyna Wielopoziomowa „TRAMPY” wraz z druhnami Katarzyną Osińską i Elżbietą Pawlak oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu „Przyjaźni szkole”.

Hasło tegoroczne to „Światło służby”

 

Droga młodego druha czy druhny do bycia świadomym członkiem ZHP rozpoczyna się od przygotowania do złożenia przyrzeczenia harcerskiego. Każdy poznaje w tym czasie historie, bohaterów oraz przede wszystkim ideały, które przyświecają harcerzom. Kiedy harcerz jest gotowy, składa harcerskie przyrzeczenie. W uroczysty sposób obiecuje „całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce” oraz bliźnim, przestrzegając Prawa Harcerskiego.

Dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło służby”.  Niech każdy w nowonarodzonym Jezusie zobaczy Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć. (por. Mk 10,45) 

W tym roku uroczystość ze względu na sytuację pandemiczną odbyła się w kościele parafialnym w Przedczu. Rozpoczęła się mszą świętą z oprawą harcerską. Po jej zakończeniu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu, którzy złożyli podziękowania za przygotowanie uroczystości oraz przekazali wszystkim mieszkańcom serdeczne życzenia świąteczne.

Po mszy mieszkańcy mogli zanieść światełko do swoich domów, zakupić ozdoby świąteczne oraz otrzymali słodki poczęstunek.

                                                                               Czuwaj!

K. Osińska, E. Pawlak