Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

rozp. roku

 

 

 ,,Dzieci rodzą się ze skrzydłami.  

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć. ”

Janusz Korczak

 

 

 

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, jednak do szkoły wszyscy powrócili z radością, otwarci na nowe doświadczenia.

Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła Msza święta, która odbyła się w niedzielę 30 sierpnia, o godzinie 11:30. Mszę odprawił proboszcz ks. Józef Seweryn. 

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów naszej szkoły była niecodzienna, bowiem odbyła się z podziałem na trzy grupy wiekowe, co było spowodowane reżimem sanitarnym związanym z panującą na świecie pandemię koronawirusa.

Pan Dyrektor Jarosław Sobański powitał wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie oraz przypomniał procedury funkcjonowania szkoły w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z kolegami, podzielili się wakacyjnymi wspomnieniami i zapoznali z planami lekcji.

Wszystkim uczniom życzymy, aby nadchodzący rok szkolny był nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń oraz zdobywania nowych umiejętności. Niech szkoła będzie dla Was miejscem radości i wielu przyjaźni.

Opracowała: Aleksandra Pecyna

Fot: Katarzyna Osińska