Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Konkurs czerW piątek, 10 marca 2023 r., uczniowie klas I - VIII zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i sceniczne, uczestnicząc w Eliminacjach Gminnych do 28. Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...". Tegoroczna edycja odbyła się w naszej szkole i pokazała bardzo wysoki poziom recytatorów. A pięknie recytowali wszyscy, toteż dla uczestników przygotowano okolicznościowe dyplomy i praktyczne upominki. Tym razem komisja w składzie: p. Anna Czerwińska, p. Dorota Kupczyk i p. Irena Rzepka stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż aż 45 uczestników starało się zakwalifikować do etapu rejonowego, który odbędzie się 28 marca w Dąbiu. Zgodnie z regulaminem Konkursu ocenie poddano: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Samo ogłoszenie wyników należało już do przyjemności. Naszą szkołę w Eliminacjach Rejonowych reprezentować będą następujący uczniowie:

-w kategorii klas I-III: Zofia Michalska, Zofia Musiał, Marika Wojciechowska;

- w klasach IV-VI: Zuzanna Sobańska, Zuzanna Dopierała, Bartłomiej Przybysz, Szymon Tomalak.

Zwycięzcom życzymy powodzenia!