Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

6973Dnia 17 maja 2021 w naszej szkole rozpoczęła się akcja „ Puszka dla głodnego brzuszka” i trwała do zakończenia roku szkolnego. Zgromadzona karma sucha i mokra zostały przekazane do „Przytuliska dla bezdomnych psów”, które swoja siedzibę ma w Kłodawie. Potrzeby tego schroniska są ogromne, ponieważ każdego roku  schronisko przygarnia mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli.  Nasza akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że uczniom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Akcja charytatywna pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Zebraliśmy aż 131,075 kg karmy. Organizatorzy akcji – wyrażają radość,  że tak wielu uczniów odpowiedziało na apel i wzięło udział w akcji. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

Nad sprawnym przebiegiem akcji pieczę sprawowały: p. Emilia Kacprzak - Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego, p. Paulina Adamczewska – Opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Katarzyna Osińska/ p. Elżbieta Pawlak – I Drużyna Wielopoziomowa TRAMPY.