Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

493965W słoneczny, wtorkowy poranek 16 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I, II i IV spotkali się punktualnie przed szkołą, aby wraz z opiekunami p. Marzeną Ozdobą, Elżbietą Olakowską, Ewą Kacprzak i Ewą Wawrzyniak wyruszyć w podróż do Torunia. Pełni energii i zapału wszyscy wsiedli do autokaru. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Wizytę w mieście zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób mogły samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na domowy obiad, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania bogatej w wiele zabytków starówki.

Zrelaksowani, najedzeni wyruszyliśmy na spacer po starym mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Chętni uczniowie próbowali swoich sił w utrzymaniu równowagi przy Krzywej Wieży.

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej.

Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia. Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Przedcza. W drodze powrotnej już planowaliśmy następną wycieczkę. Ta pozostanie w naszych pamięciach na długo.  

                                                                                              Opracowała: Marzena Ozdoba