Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

19 maja 2017 roku uczniowie klas II  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 48 osób. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze Baj. Spektakl teatralny pt. „Akademia Pana Kleksa” okazał się niezwykle interesujący i dostarczył wszystkim wiele emocji.  Dzień  był słoneczny i ciepły. Udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Pałac na Wodzie,  w którym znajdowały się kamienne  rzeźby i obrazy. Uczestnicy wycieczki otrzymali od pani przewodnik słuchawki. Ta nowa forma przekazu  informacji bardzo się wszystkim spodobała. Następnie zwiedzaliśmy Warszawę z okien autokaru. Mijaliśmy budynki ambasad i Stadion Narodowy. Po tych niezwykłych wrażeniach zjedliśmy pyszny obiad przy Placu Zamkowym, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Tam zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie. Pani przewodnik  opowiadała nam o historii kościoła. Dzieci mogły dotknąć pamiątkowego elementu czołgu, który wpisuje się w historię  tego budynku. Znalazł się również czas na zjedzenie pysznych lodów  i zakup pamiątek. Autokarem udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat odbywało się przemieszczenie warty. To był ostatni punkt naszego programu. Wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia dzieci były uśmiechnięte i radosne. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

    Opracowała: Marzena Ozdoba