Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

14 października – Dzień  Edukacji Narodowejznany również jako Dzień Nauczyciela - to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli i wszystkich związanych z oświatą. W naszej szkole obchodzony był 13 października.

W uroczystości brali udział  Dyrektor Zespołu Szkół w Przedczu p. Jarosław Sobański, W-ce Dyrektor p. Ewa Ćmielewska, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz  p. Witold Siwiński,  Przewodniczący Rady Rodziców p. Jarosław Borzęda, proboszcz parafii ks. Józef Seweryn.

 

Uczniowie klas III  i członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem p. Elżbiety Łuczak, p. Marzeny Czerwińskiej i p. Barbary Michalskiej przygotowali program artystyczny, którego myślą przewodnią było hasło:„Nauczyciel też człowiek”. Poprzez słowo i śpiew uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Dzięki żartobliwym tekstom  mogliśmy spojrzeć na szkołę z „przymrużeniem oka”. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla wszystkich pracowników oświaty. U wielu wywołał serdeczny uśmiech.

Następnie głos zabrał dyrektor p. Jarosława Sobański, który mówił o roli nauczyciela.

Podkreślił, że powinien  stanowić dla ucznia wzór, być mistrzem i autorytetem w zakresie wszelkich wartości oraz szlachetnego postępowania, chętnie dzielić się  swoim doświadczeniem.

Podziękował za  zaangażowanie, życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym  zawodzie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora, które w tym roku otrzymali nauczyciele: p. Elżbieta Łuczak, p. Elżbieta Olakowska, p. Elżbieta Pawlak, p. Dorota Narazińska,  p. Zofia Majweska, p. Renata Wróblewska, p. Ewa Kacprzak, p. Dorota Kupczyk, p. Zbigniew Mójta, p. Grażyna Kołodziejek oraz pracownicy niepedagogiczni: p. Maria Czyżnikowska, p. Ilona Szczęsna, p. Agnieszka Janicka, p. Ireneusz Gawrysiak.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz p. Witold Siwiński, który zwrócił uwagę na trud wychowania dzieci i młodzieży w dzisiejszych czasach i  życzył sukcesów pedagogicznych. Na zakończenie wręczył Nagrody Burmistrza, które otrzymali Dyrektor Zespołu Szkół w Przedczu p. Jarosław Sobański oraz p. Jolanta Sypniewska.

Podziękowania gronu pedagogicznemu za przekazaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie dzieci i młodzieży złożył również Przewodniczący Rady Rodziców p. Jarosław Borzęda.

Głos zabrał również ks. proboszcz Józef Seweryn, który złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty i zaprosił na Mszę św. w ich intencji.

Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie zrobione laurki i rozeszliśmy się do klas.

                                                                                                      Opracowała:  Joanna Ginter

Fot. Katarzyna Osińska