Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

patron

 

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Patrona.

Z tej okazji klasach IV-VIII odbyła się lekcja wychowawcza„ Władysław Umiński – polski Verne”. Uczniowie mogli zapoznać się z życiem i działalnością Władysława Umińskiego. Dzięki okolicznościowej gazetce oraz ekspozycji książek poznali talent i dorobek pisarza. Uczniowie klas I-III zebrali na się na holu klas młodszych, by podczas apelu przypomnieć i uczcić dokonania patrona naszej szkoły. Na zajęciach edukacji polonistycznej zapoznali się z twórczością i ciekawostkami z życia Władysława Umińskiego.

W ramach Dnia Patrona został ogłoszony konkurs plastyczny. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 27 listopada 2023 roku. Prace plastyczne zostały wystawione na holu klas młodszych.

Wyniki konkursu plastycznego

„Samolotem dookoła świata”- dla klas I - III

,,Portret Władysława Umińskiego”- dla klas IV – VI

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Po naradach komisja konkursowa wybrała po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Pan Dyrektor Jarosław Sobański wręczył laureatom nagrody książkowe i dyplomy.

Lista zwycięzców:

Kategoria wiekowa klas I-III

1.Szymon Siurmicki kl. 2a

2.Zofia Michalska kl.3b

3.Lilianna Czekalska kl.3a

Kategoria wiekowa klas IV-VIII

1. Liliana Kozerska kl.4b

       2.Anastazja Majewska kl.7b

3.Maja Malak kl.5b

Komisja przyznała również dwa wyróżnienia za wyjątkową kreatywność dla Laury Balcer z klasy 2a oraz Amelii Szczęsnej z kl. 5b.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

                                                                                                                                                                                          Collegium Władysława Umińskiego