Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

 1478812145

 

11. listopada delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejsko-gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Remigiusz Karolak.

Na placu Wolności, pod kamieniem upamiętniającym Poległych i Pomordowanych za Wolną Polskę Dyrekcja Szkoły oraz uczniowie klasy ósmej w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i oddali hołd bohaterom. W tym dniu wartę honorową pełnili harcerze z drużyny "Trampy". Tę część obchodów zakończono wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego przy akompaniamencie szkolnej orkiestry dętej.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: Joanny Ginter i Doroty Kozłowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Utwory poetyckie oraz poruszające pieśni patriotyczne zaprezentowane przez chór "Triola" przypomniały, że pokolenia Polaków musiały stawać w obronie najcenniejszych wartości, takich jak wolność, suwerenność i tożsamość narodowa.

Opracowała: Dorota Kupczyk

Fot: Katarzyna Osińska