Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

papieW poniedziałek, 16 października, uczciliśmy pamięć o św. Janie Pawle II. Uroczystość szkolną poprzedziła niedzielna akcja charytatywna, która została przeprowadzona w naszym parafialnym kościele. W tym dniu harcerze ze szkolnej drużyny "Trampy" włączyli się w ogólnopolską zbiórkę środków pieniężnych  na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin. Tegorocznym obchodom XXIII Dnia Papieskiego patronowało hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

W uroczystym apelu, upamiętniającym 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie klas III – VIII. Gościem honorowym wydarzenia był ksiądz proboszcz Remigiusz Karolak.

Apel rozpoczął się od „Barki” wykonanej przez szkolną orkiestrę dętą "PARADA". Montaż słowno-muzyczny pt. „Życie jest piękne” przygotowały panie katechetki: Magdalena Bińkowska i Jadwiga Gabrysiak. Wystąpili w nim uczniowie klas IV-VII, a także dorośli, którym bliskie są nauka i pontyfikat Świętego Jana Pawła II. Piosenkę „Bądź, jak ptak, czyli życie jest piękne” zaśpiewała pani Iza Zasada, wiersz o świętym Janie Pawle II zaprezentował pan dyrektor Jarosław Sobański, a utwór o oddaniu się Papieża Matce Bożej „Totus Tuus” - pani Agnieszka Jeżak.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Jarosław Sobański oraz ksiądz proboszcz Remigiusz Karolak wspominali Papieża i Jego pontyfikat oraz wyrazili uznanie i cześć dla Świętego Jana Pawła II.

W obchody Dnia Papieskiego zaangażowanych było wiele osób. Szczególne podziękowania należą się:

  • uczniom: wokalistom, recytatorom i narratorom oraz ich rodzicom,
  • pani Katarzynie Osińskiej za projekt i wykonanie dekoracji,
  • pani Urszuli Gawryszewskiej za część multimedialną i pomoc w wykonaniu dekoracji,
  • paniom: Emilii Kacprzak i Alinie Mikołajewskiej za pomoc w wykonaniu dekoracji,
  • pani Irenie Rzepce za wykonanie wystawy o Świętym Janie Pawle II.

Nigdy Cię nie zapomnimy, bo zniknąłeś tylko z oczu, ale nigdy z serca.

Opracowały: Magdalena Bińkowska i Jadwiga Gabrysiak

Fot: Rafał Marcinkowski