Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

dzien jezykaMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego pod hasłem: Essa dla polaka!

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto mające na celu promocję  twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, uczniowie klas IV - VIII uczcili, biorąc udział w konkursie "Essa dla polaka!". Jego celem było nakręcenie kilkuminutowego filmu promującego mowę ojczystą. Wszyscy uczniowie, wykazując się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz talentem aktorskim i reżyserskim, udowodnili, że sztuka filmowa i poprawna polszczyzna nie mają przed nimi tajemnic. Zwycięzcom, czyli klasom: Vb, Va i VIb   oraz wyróżnionym - klasom VIIa i VIIIa serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do ponownego zmierzenia się z zawiłościami polskiej mowy i pisowni już za rok. Z okazji święta biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów wystawę „Moja Ojczyzna to piękna polszczyzna”. Bo jak podkreślał Mikołaj Rej:  „A  niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Więc pielęgnujmy w nim to, co dobre i miejmy odwagę poznawać to, co nowe! Essa dla polaka!

Opracowała: Dorota Kupczyk