Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

uminski21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas I-III zebrali na się na holu klas młodszych, by podczas apelu uczcić i przypomnieć dokonania patrona naszej szkoły. Pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń omawiali twórczość i zasługi Władysława Umińskiego. Odwiedzili miejsca poświęcone pamięci pisarza i obejrzeli wystawę jego książek.

Duże zainteresowanie wzbudziło zadanie związane z wykonaniem jeża-ulubionego zwierzątka małego Władzia. Prace dzieci zostały wystawione na holu klas młodszych.

W klasach IV-VIII odbyła się lekcja wychowawcza „ Władysław Umiński – nasz patron”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości prekursora fantastyki naukowej. Prezentacja trafiała również do szkolnej gazetki elektronicznej.

W ramach Dnia Patrona został ogłoszony konkurs plastyczny „ Projekt okładki na książkę Władysława Umińskiego”. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada.

Wyniki konkursu plastycznego

,,Projekt okładki do książki Władysława Umińskiego”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Projekt okładki do książki Władysława Umińskiego” został rozstrzygnięty! Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Dla przypomnienia -prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza  klasy I-III,  druga  klasy IV-VIII.

Lista zwycięzców wraz z nagrodzonymi pracami:

Kategoria wiekowa klas I-III

1.Szymon Siurmicki kl. 1a

2.Natalia Szczęsna kl.1a

3.Liliana Kozerska kl.3b

Kategoria wiekowa klas IV-VIII

1.Wiktoria Mójta kl.4b

2.Rafał Malak kl.8a

3.Amelia Szczęsna 4b

Jury przyznało również dwa wyróżnienia za wyjątkową kreatywność dla:  Igora Lisieckiego  z kl. 1a oraz Zuzanny Czekalskiej z kl. 4b.

 Collegium Władysława Umińskiego

Galeria konkursowa:

 

Lekcja wychowawcza: