Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

niepodleglosc

11 listopada 2022 r., uczestnicząc w miejsko - gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, uczciliśmy 104. rocznicę wyzwolenia naszej Ojczyzny spod jarzma zaborów. Patriotyczne wydarzenie, w którym udział wzięły władze miasta, mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji, rozpoczęło się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w Kościele Świętej Rodziny w Przedczu, którą sprawował ks. Roman Foksiński.

 

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Dyrekcja naszej szkoły - Pan Jarosław Sobański i Pani Ewa Ćmielewska wraz z uczniami złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych i pomordowanych za wolność i niepodległość Polski.

Ceremonię na placu Wolności zakończył hymn narodowy w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej.

Podczas wydarzenia tradycyjnie wartę honorową przy pomniku pełnili harcerze i harcerki wraz z druhnami - Katarzyną Osińską i Elżbietą Pawlak z 1/Drużyny Wielopoziomowej „TRAMPY” .

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie z zespołu wokalnego Triola pod kierunkiem Pani Doroty Kozłowskiej oraz Szkolna Orkiestra Dęta wraz z kapelmistrzem Panem Maciejem Bagińskim zabrali uczestników uroczystości w muzyczną podróż po miejscach i wydarzeniach upamiętniających piękne, chwalebne, ale i tragiczne dzieje naszej Ojczyzny.

Opracowała: Dorota Kupczyk