Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

smieci

16 września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedczu, już po raz kolejny, przyłączyli się do Akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. 

Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz przedstawienia głównych celów akcji. Następnie uczniowie klas I-III oraz klasy VI B, VIII A i B, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, wyruszyli sprzątać najbliższą okolicę. Młodsi zajęli się terenem wokół szkoły. Natomiast starsi zbierali śmieci na ulicy Gen. Bema i Szkolnej oraz wzdłuż poboczy na obwodnicy miasta, a także porządkowali teren wokół zamku. Zebrali kilkanaście worków śmieci. Czynny udział w akcji dał uczniom możliwość zrozumienia, że należy dbać o środowisko. 

Opiekunowie dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych akcjach ekologicznych.

   Opracowały: Jolanta Sypniewska i Emilia Kacprzak