Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

4e40958953adeb3ad8cd1528a88be8476f6fe4W sobotę, 3 września, w naszej szkole odbył się Piknik Sportowy "Żegnaj lato na rok..." Organizatorzy - Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Przedczu, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Włądysława Umińskiego w Przedczu "Przyjaźni Szkole" i Starostwo Powiatowe w Kole zadbali o to, aby niezwykle bogaty program imprezy był również wartościowy dla wszystkich uczestników.

W godzinach przedpołudniowych została przeprowadzona przez Odział Rejonowy PCK w Kole kolejna akcja pod hasłem "Twoja krew ratuje życie". Wzięło w niej udział 16 osób, a bezcennym darem podzieliło się 13 krwiodawców, co pozwoliło uzyskać prawie 6 litrów tego niezastąpionego leku.

Podczas części oficjalnej pan dyrektor Jarosław Sobański oraz prezes stowarzyszenia - pani Anna Musiał i wiceprezes - pani Dorota Szczyżańska podziękowali darczyńcom za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz ofiarną pomoc, wsparcie i życzliwość. Ta część pikniku zakończyła się występem szkolnej orkiestry dętej pod opieką pana Macieja Bagińskiego. Nasi uczniowie tym razem sięgnęli do repertuaru zagranicznych twórców, wykonując m. in. kompozycje "Ol'Glory March" oraz "Diembe funk". To nie jedyny koncert w tym dniu. Piosenki z repertuaru znanych gwiazd we własnej aranżacji   wykonał zespół Affera, w którym występuje tegoroczna absolwentka naszej szkoły - Aleksandra Ostrowska.

Podczas imprezy na uczniów, ich rodziców i innych gości czekało mnóstwo atrakcji. Animacje, malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe warkocze i dmuchane zjeżdżalnie cieszyły się zainteresowaniem dzieci. Z kolei Nadleśnictwo Koło, Państwowa Inspekcja Pracy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole, Państwowa Straż Pożarna w Kole, Ochotnicza Straż Pożarna w Przedczu i Komenda Powiatowa Policji w Kole przygotowały dla uczestników pikniku interesujące stoiska z różnorodną ofertą edukacyjną i ciekawymi konkursami, zwłaszcza dla najmłodszych. Symulator zagrożeń pożarowych, malowanie toreb i tematyczne zagadki to tylko niektóre z propozycji.

Szczególną sympatią i popularności cieszył się podczas imprezy sierżant Pyrek. Z maskotką wielkopolskiej Policji, która na co dzień służy do realizacji programu edukacyjnego dla najmłodszych uczestników ruchu „Z Pyrkiem bezpieczniej” wszyscy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcie z pikniku.

Na smakoszy dobrej kuchni czekała pyszna grochówka strażacka i potrawy z grilla. W szkolnej kawiarence można było skosztować pysznych ciast i gofrów.

Sportowe emocje wzbudziły Pokoleniowy Turniej Szachowy i "Turniej Pokoleń Piłki Ręcznej ", który tradycyjnie już odbywa się na zakończenie lata. W tym roku na czele bardziej doświadczonej drużyny stanął ks. Mirosław Dereszewski, natomiast młode pokolenie UKS "Salus" poprowadzili na boisku Dawid Czyżnikowski i Hubert Kubiak. Warto podkreślić, że wszyscy w tym meczu byli zwycięzcami.

Sobotnie popołudnie zakończył Festiwal Kolorów, podczas którego było barwnie i wesoło. Kolorowe i - co najważniejsze - roześmiane buzie uczestników świadczyły o tym, że wszyscy świetnie się bawili. Cóż, "Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą...."

Opracowała: Dorota Kupczyk