Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

rozpo rokuTegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego była wyjątkowa. Uroczystość rozpoczęła się w naszej szkole 1 września o godzinie 9.00 tradycyjnie od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie pan dyrektor Jarosław Sobański serdecznie powitał zaproszonych gości: pana Witolda Siwińskiego- Burmistrza Miasta i Gminy Przedecz wraz z pracownikami urzędu, ks. Romana Foksińskiego - Proboszcza Parafii Świętej Rodziny w Przedczu, pana Jerzego Robaszewskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przedczu oraz całe grono pedagogiczne, rodziców i zgromadzonych w sali sportowej uczniów. W swoim przemówieniu pan Sobański podkreślił, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń.

Nauczycielom życzył satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu sukcesów, a uczniom - aby odkryli swoje talenty i czerpali radość z nauki.

Następnie głos zabrał ks. R. Foksiński, który przypomniał o najważniejszych wartościach w życiu młodego człowieka i skierował wiele ciepłych słów pod adresem naszych uczniów. O rocznicy wybuchu II wojny światowej i zakupie pierwszego w powiecie kolskim zeroemisyjnego autobusu elektrycznego firmy Solaris do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej opowiedział zebranym pan Burmistrz Witold Siwiński.

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i wyprowadzeniu pocztu uczestnicy uroczystości udali się na szkolny dziedziniec, gdzie miało miejsce przekazanie nowego autobusu szkolnego. Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście i reprezentantka uczniów dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi i odbioru pojazdu. Ceremonię dopełniło poświęcenie nowego autobusu przez ks. R. Foksińskiego oraz wikariusza naszej parafii - ks. Dawida Brauera.

Mamy nadzieję, że dzieci będą bezpiecznie, wygodnie i punktualnie docierać na zajęcia.

Muzyczna oprawa uroczystości w wykonaniu pani Doroty Kozłowskiej i szkolnej orkiestry dętej pod opieką pana kapelmistrza Macieja Bagińskiego oraz dekoracje zaprojektowane przez panie: Urszulę Gawryszewską i Katarzynę Osińską podkreśliły wyjątkowość tego dnia i sprawiły, że to rozpoczęcie roku szkolnego na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wszystkim uczniom życzymy, aby czas spędzony w szkole był pełen radości sukcesów i zadowolenia. Do wakacji pozostało przecież tylko dziesięć miesięcy.

Opracowała: Dorota Kupczyk