Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

ChelmnoWizyta w Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady

Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Dnia 26 października uczniowie klas ósmych pod opieką Pani Ewy Ćmielewskiej, Elżbiety Pawlak i Pana Zbigniewa Mójty zwiedzili teren Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Swoje zwiedzanie rozpoczęli od stałej ekspozycji muzealnej poświęconej holokaustowi w głównym gmachu muzeum, następnie oglądali ruiny pałacu gdzie Niemcy dokonali zaplanowanej zbrodni ludobójstwa. Następnie przeszli do budynku spichlerza, w którym znajduje się wystawa „ Spichlerz – przestrzeń tragedii”.

Kolejnym punktem zwiedzania muzeum, była lekcja historii na żywo „Codzienności niecodzienność zagłady. Między gettem a obozem śmierci”.

Po zwiedzeniu ekspozycji muzealnej w Chełmnie nad Nerem, uczniowie z przewodnikiem Panem Adamem Dominiakiem przejechali do miejsca zagłady w Lesie Rzuchowskim. W tym miejscu oddali minutą ciszy hołd ofiarom ludobójstwa pomordowanym przez nazistów.

Zbigniew Mójta