Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

4e40958953adeb3ad8cd1528a88be8476f6fe4„Żegnaj lato na rok…” – piknik sportowy

W pierwszą sobotę września mieszkańcy Przedcza i okolic mieli wyjątkową okazję bawić się na pikniku sportowym pt. „Żegnaj lato na rok…” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu „Przyjaźni Szkole”. Jednak piknik nie odbyłby się gdyby nie ogromne wsparcie i zaangażowanie wielu osób na czele z dyrektorem szkoły p. Jarosławem Sobańskim.

Już od rana, na terenie szkoły można było oddać krew, mieszkańcy Przedcza nie zawiedli i oddali jej aż 11 litrów. Następnie na przedeckim jeziorze można było zarówno oglądać jak i brać udział w pokazie ratownictwa wodnego. O 15:00 piknik oficjalnie otworzyły przedstawicielki Stowarzyszenia „Przyjaźni Szkole” w towarzystwie Orkiestry Dętej przy Szkole Podstawowej w Przedczu pod kierunkiem p. Macieja Bagińskiego. Część artystyczna dostarczyła wielu wrażeń, mieszkańcy mogli podziwiać występy zespołu tańca sportowego GAMA Dance Team i posłuchać dobrej muzyki za sprawą uczennicy naszej szkoły Aleksandry Ostrowskiej i dwóch zespołów rockowych D’Generacja i Auratum.

Na starszych i młodszych czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i animacji zespołu SKAKANKA Dance&Fitness. Dzięki uprzejmości p. Marleny Wójkowskiej można było sobie zrobić tatuaż i kolorowe warkoczyki. Można było również własnoręcznie zaprojektować i pomalować torbę, która na pewno umili codzienne zakupy. Samorząd Uczniowski zorganizował Holi Festiwal, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci młodszych i starszych.

Swoje stoiska wystawili żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Lasów Państwowych. W trakcie pikniku tradycyjnie już odbył się Turniej Pokoleń w Piłkę Ręczną. Zmęczeni zabawą uczestnicy pikniku mogli spróbować pysznych ciast w kawiarence zorganizowanej przez Harcerzy i posilić się kiełbasą z grilla, nad którym czuwał Klub Sportowy BASZTA PRZEDECZ.

Ponadto w trakcie pikniku można było skorzystać z mobilnego Punktu Szczepień i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Choć lato w Przedczu zostało już hucznie pożegnane mamy nadzieję, że zostanie z nami jeszcze trochę, a rodzinny piknik sportowy stanie się coroczną, lokalną tradycją.

Opracowała: Paulina Adamczewska