Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

unnamedPo trudach nauki nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. 25 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu uroczyście zakończyli rok szkolny. Najpierw, o godzinie 8.30 ze szkołą pożegnali się uczniowie klas I-III, a o godzinie 10.00 klas IV-VIII. W związku z pandemią uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Na początku przy wtórze orkiestry działającej przy naszej szkole odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie pan dyrektor Jarosław Sobański przywitał przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszkę Wardzińską, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników oraz podsumował miniony rok i podziękował wszystkim za ciężką pracę. W czasie przemówienia nie krył radości z tego, że udało się wyposażyć w nowe sprzęty i urządzenia dwie pracownie, stołówkę i świetlicę, dzięki czemu uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w jeszcze lepszych warunkach. Na zakończenie całej społeczności szkolnej życzył  udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania wszyscy nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Momentem długo wyczekiwanym było wręczenie przez pana dyrektora świadectw z wyróżnieniem dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Tytuł „Najlepszego Absolwenta” zdobył Kacper Żurawicz. Podczas uroczystości została również wręczona nagroda Zuzannie Sobańskiej za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Kto ty jesteś człowieku?”.

Następnie pan dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora pracownikom odchodzącym na emeryturę: p. Annie Michalskiej, p. Renacie Wróblewskiej, p. Jolancie Sieradzkiej i p. Edwardowi Dereszewskiemu. Były kwiaty, upominki i wiele wzruszeń.

W dalszej części uroczystości w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Na zakończenie miłym i wzruszającym akcentem było pożegnanie kolegów i koleżanki z klas ósmych przez chór szkolny piosenką „Do widzenia przyjaciela…”.

Po spotkaniu z wychowawcami w klasach i rozdaniu przez nich świadectw nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Miejmy nadzieję, że we wrześniu zobaczymy się nie online, ale w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku – RAZEM!

Opracowała: Joanna Ginter

Fot: Katarzyna Osińska