Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

p 37501 1Z łatką lub bez, miękki lub puchaty.                                                                                   

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, czyli najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci, a także niezastąpionej przytulanki. Bardzo trudno wyobrazić sobie obecny świat bez tej maskotki. Jest ona towarzyszem dzieci jak i dorosłych. Właśnie dlatego wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem z p. Ireną Rzepką udali się do oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Wolontariusze przebrali się w różne, ciekawe stroje i z przyjemnością odgrywali scenki oraz czytali bajeczki o misiach. Dzieci odwiedziła również pani bibliotekarka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedczu -Ewelina Mazurek. Pani przygotowała dla przedszkolaków rozmaite zagadki o pluszakach i maskotkach oraz przeczytała książeczkę o "Misiu Tulisiu", która wzbudziła ciekawość wśród wszystkich zgromadzonych. Następnie przedszkolaki jak i wolontariusze otrzymali kolorowanki z najrozmaitszymi misiami oraz zakładki do książek. Wspólne zdjęcie z maskotkami zakończyło spotkanie. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych.

                                                                                              Daria Błaszczyk kl.VIIIc