Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

53545859 714788708916112 6847952597555347456 n

 

Szachrajka na… Przestrzeniach Wyobraźni!

Zespół teatralny „Apropo” ma już na swoim koncie szereg scenicznych realizacji oraz liczne sukcesy. Kiedy jednak na horyzoncie pojawia się nowe wyzwanie, grupa mobilizuje wszystkie swoje siły, by sprostać wyzwaniu. Tak było i tym razem. „Przestrzenie Wyobraźni” to konfrontacje teatrów dziecięcych organizowane od wielu lat przez CKiS w Koninie. W tym roku w MGOK w Kłodawie odbyła się ich 41. edycja. Nie mogło na nich zabraknąć naszego „Apropo”, rzecz jasna.

Postanowiliśmy postawić na klasykę i w związku z tym stworzyliśmy scenariusz w oparciu o „Pchłę Szachrajkę” Jana Brzechwy. Po niezliczonej ilości prób i teatralnych ćwiczeń powstał bardzo udany energetyczny spektakl, który zaprezentowaliśmy 15 marca na „Przestrzeniach Wyobraźni”właśnie. Byliśmy jednym z ośmiu zespołów, które wzięły udział w konfrontacjach i wypadliśmy… świetnie, czego dowodem jest I równorzędna nagroda! Jury konkursu, składające się z profesjonalistów, nie szczędziło słów uznania pod adresem naszych aktorów. Mnóstwo gratulacji odebraliśmy też od pozostałych grup! Dodatkową atrakcją był dla nas udział w warsztatach teatralno-plastycznych, na których powstały nasze własne parkatoniki – mobilne skrzynki teatralne z minispektaklem dla pojedynczego widza.

Udział w tegorocznych „Przestrzeniach Wyobraźni” zaliczamy do nader udanych. Zastanawiamy się tylko, czy to nasza zasługa, czy może Pchły i jej szachrajstw zwariowanych?

Apropo