Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

zdalneKwiecień 2020 r.

 

NAUCZANIE ZDALNE wskazówki dla uczniów

 

 

Drodzy Uczniowie!

zalne

 

Sposób pracy Waszej i Waszych nauczycieli od kilkunastu dni wygląda zupełnie inaczej, a rodzice bardzo Was wspierają i pomagają wdrożyć się w system zdalnego nauczania. Organizacja dnia, to czas zarówno na naukę w domu, jak i na odpoczynek. Zaplanujcie czas tak, aby nie spędzać całego dnia przy komputerze, smartfonie czy tablecie, zadbajcie o ruch. Pracując pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.

 

A teraz kilka rad dotyczących nauki.

  • Zorganizuj przestrzeń do nauki zdalnej.
  • Pracuj według planu dnia.
  • Podczas nauki zdalnej rób sobie przerwy. Dzięki nim zregenerujesz organizm, oczy odpoczną od patrzenia w komputer.
  • Zadbaj o to, żeby nic cię nie rozpraszało podczas lekcji.
  • Nie kładź się z laptopem na kanapie, ale usiądź przy biurku.
  • Przed rozpoczęciem nauki wywietrz pokój.
  • Zadbaj o to, żeby było cicho - wyłącz telewizor, wycisz telefon.
  • Jeśli lubisz uczyć się przy muzyce, to zadbaj o to, żeby nie była głośna i odciągająca uwagę od lekcji.
  • Podczas nauki pij wodę, możesz jeść zdrowe przekąski, np. orzechy, które poprawiają koncentrację.
  • Pamiętajcie o korzystaniu ze sprawdzonych źródeł, a w sytuacji, kiedy poczujecie się niekomfortowo, poproście o wsparcie rodziców.

Nauka w domu to nie tylko lekcje. Czas wolny można wykorzystać na przyswojenie wiedzy w bardziej swobodny sposób, np. http://www.necio.pl/

Strony, które warto odwiedzić:

Na stronie MEN znajdziemy różnego rodzaju strony internetowe, które warto odwiedzać. MEN poleca nie tylko platformy, w których znajdziemy szkolne lektury czy internetowy podręcznik, ale też stronę Centrum Nauki Kopernik - znajdziemy tam m.in. materiały i filmy edukacyjne. Na ministerialnej stronie Zdalne lekcje dostępne są propozycje materiałów dydaktycznych z podziałem na klasy. Dla Was najmłodsi uczniowie MEN proponuje wiele platform edukacyjnych, które najczęściej są darmowe - dzięki nim możecie poćwiczyć mnożenie, napisać wirtualne dyktando czy warsztaty kodowania.

Na wirtualne lekcje zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego, a POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich oferuje m.in. spacer po jednej z wystaw. Możemy także - nie wychodząc z domu - odwiedzić wiele polskich i zagranicznych placówek m.in. Wawel, Muzeum Zamkowe w Malborku, Kopalnię Soli w Wieliczce czy Luwr.

Warto wykorzystać czas w domu na czytanie lektur, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, a także na oglądanie ekranizacji klasyków literatury. Przeczytać możemy je w bibliotekach online, utrwalić - oglądając ekranizacje. Ekranizacje znajdziemy także w kolekcji "Lektury na ekranie" TVP VOD. Więcej informacji tutaj.

Sprawdzajcie, czy strona, na którą się logujecie jest na pewno bezpieczna, jeśli nie jesteście pewni, pytajcie rodziców. Korzystajcie ze stron odpowiednich do swojego wieku.

Powodzenia!

Pedagog szkolny: Wanda Kuśmierkiewicz