Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

zazW dniach 17 – 18 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie harcerzy i harcerek z drużyny Wielopoziomowej TRAMPY zorganizowane przez druhny Katarzynę Osińską i Elżbietę Pawlak. Spotkanie rozpoczęło się w piątek w godzinach popołudniowych zbiórką harcerzy i przedstawieniem harmonogramu. Po zakwaterowaniu i przygotowaniu swoich miejsc noclegowych, rozpalono grilla. Po kolacji harcerze zostali zapoznani z historią powstania harcerstwa. Przybliżono symbolikę krzyża i lilijki harcerskiej oraz przedstawiono 10 praw harcerskich oraz hymn harcerski. Następnie harcerze przystąpili do rozwiązywania zadań przygotowanych przez druhny. Podczas wykonywania zadań harcerze musieli wykazać się kreatywnością, współpracą i wiedzą na temat harcerstwa.

Dużo frajda sprawiło drużynie zadanie, które polegało na ułożeniu z siebie napisów „ZHP, TRAMPY”. W kolejnych zabawach harcerze integrowali się, a motywem przewodnim była odskocznia od codzienności radosne spędzenie ze sobą czasu wolnego.

Następnego dnia około godziny 8:00była pobudka i śniadanie, po czym wszyscy harcerze z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.