Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

drzewoDzień Drzewa jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, która ma na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W Polsce akcję tę oficjalnie zainicjowano w 2002r. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. U. Gawryszewskiej i J. Sypniewskiej z tej okazji przygotowali informacje dotyczące ciekawostek o drzewach, które następnie zostały wyeksponowane w formie plakatu na holu szkoły. Przygotowana przez jednego z uczniów prezentacja o drzewach została zaprezentowana na wirtualnej gazetce szkolnej. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ... Zastanówmy się może warto przejść się do lasu czy parku z rodziną, aby podziwiać piękno naszej polskiej przyrody i zastanowić się jak dużo od niej dostajemy.

Opracowały:

Urszula Gawryszewska i Jolanta Sypniewska