Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

biegi6 października 2020r. w Przedczu (las góry) odbyła się już XXII edycja Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Podstawowych organizowana przez Pana Edwarda Dereszewskiego i panią Bożenę Faryńską.

Tego dnia przybyliśmy do szkoły pełni obaw. Stres zżerał nas od środka, jednak każdy podświadomie ciekaw był wyników końcowych. Mimo to po przybyciu na miejsce orzeźwiający zapach lasu i widok innych drużyn dumnie przechadzających się po tasie obudził w nas wolę walki. Byliśmy pewni, że każdy z nas da z siebie wszystko. Mieliśmy jednak świadomość, że biec będziemy z najlepszymi z najlepszych.

W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2008-2010) wzięło udział po pięć zespołów w obydwóch katygoriach (chłopców i dziewcząt). Awans do mistrzostw Wielkopolski zgarnęły SP Grzegorzew w kategorii dziewczyn, oraz SP 2 Koło w kategorii chłopców. Nasi na liście uplasowali się kolejno - 5 (dziewczyny), oraz 4 - (chłopcy) .

Nadszedł czas na Mistrzostwa Młodzieży (rocznik 2007-2006). Czekaliśmy z zniecierpliwieniem na kolejne przekazanie pałeczki. Kibicowaniu nie było końca, każda drużyna trzymała kciuki za swoich, jednak wygrać mogli tylko najlepsi; a byli to - w kategorii dziewczyn SP Grzegorzew, a w kategorii chłopców SP 1 Koło. Jednak nasi również pokazali klasę! Dziewczyny zajęły miejsce 4, chłopcy wywalczyli 2. Należy też podkreślić, że w każdej kategorii wzięło udział po 7 zespołów.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!

Wyniki:

Igrzyska Dzieci:

Klasyfikacja końcowa kategoria dziewcząt:

1 miejsce SP GRZEGORZEW-awans do MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

2 miejsce SP 2 KOŁO

3 miejsce SP 1 KŁODAWA

4 miejsce SP 1 KOŁO

5 miejsce SP PRZEDECZ

Klasyfikacja końcowa kategoria chłopców:

1 miejsce  SP 2 KOŁO-awans do MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

2 miejsce  SP 2 KŁODAWA

3 miejsce SP 1 KOŁO

4 miejsce SP PRZEDECZ

5 miejsce SP GRZEGORZEW

Igrzyska Młodzieży:

1 miejsce   SP GRZEGORZEW-awans do MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

2 miejsce     SP 2 KŁODAWA

3 miejsce     SP 1 KOŁO

4 miejsce     SP PRZEDECZ

5 miejsce     SP 5 KOŁO

6 miejsce     SP 2 KOŁO

7 miejsce     SP BARŁOGI

Klasyfikacja końcowa kategoria chłopców:

1 miejsc,   SP 1 KOŁO -awans do MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

2 miejsce    SP PRZEDECZ

3 miejsce    SP 2 KOŁO

4 miejsce    SP 2 KŁODAWA

5 miejsce    SP 5 KOŁO

6 miejsce    SP GRZEGORZEW

7 miejsce    SP BARŁOGI

Opracowała: Weronika Dobrowolska