Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

logo

„Niechaj się spełnią wasze marzenia”

Takie przesłanie skierował do młodzieży Władysław Umiński – patron naszej szkoły. Dla uczczenia jego pamięci 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Tego dnia wychowawcy klas przybliżyli uczniom sylwetkę Władysława Umińskiego, a przedstawiciele klas wzięli udział w quizie wiedzy o patronie. Bezbłędnie quiz rozwiązali uczniowie klas 5b i 6a. Zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy. Klasy edukacji wczesnoszkolnej również obchodziły Dzień Patrona, dowiedzieli się oni kim był nasz patron, a następnie wykonali prace plastyczne. W związku z tym, że Władysław Umiński szczególnie interesował się aeronautyką, uczniowie wykonali samoloty i balony. Dzień Patrona został przygotowany przez Collegium Władysława Umińskiego we współpracy z Samorządem Uczniowskim.

https://docs.google.com/presentation/d/1hcCILBfMbDspTk2T4PpoVs0_2gTPh_n9/edit?usp=sharing&ouid=113257720411448431747&rtpof=true&sd=true