Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Gazetka wirtualna

biegi

 

1 października 2018r. w Przedczu ( las Góry), w ramach XVII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koło w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak i Wielkopolski Kurator Oświaty.

Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu p. Bożena Faryńska i p. Edward Dereszewski.

Celem igrzysk było:

  • popularyzowanie biegów, jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu,
  • upamiętnienie 100 – lecia powstania Szkoły Podstawowej w Przedczu oraz 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę,
  • promowanie zdrowego stylu życia.

W imprezie udział wzięły najlepsze reprezentacje szkół podstawowych z powiatu kolskiego. W Igrzyskach Dzieci ( rocznik 2006 i młodsi) wystartowało 5 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2005, 2004, 2003) rywalizowało 5 zespołów dziewcząt i 7 zespołów chłopców.

Poziom współzawodnictwa był bardzo wysoki. Zawodnicy dali z siebie wszystko, walcząc o jak najlepsze miejsce drużyny szkolnej. Młodsze dziewczęta z naszej szkoły zajęły 3 miejsce, a chłopcy 2. Do finału wojewódzkiego awansowała SP nr 1 z Koła.              

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta Szkoły Podstawowej w Przedczu zajęły 2 miejsce, a chłopcy 4. Do finału wojewódzkiego awansowała SP z Grzegorzewa.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Joanna Ginter