Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

64 oPo raz pierwszy czynnie uczestniczyliśmy w obchodach DBI w roku 2010, które odbyły się pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”. W Polsce to był już szósty Dzień Bezpiecznego Internetu. W 2011 roku za zgłoszenie i realizację naszych inicjatyw zdobyliśmy nagrody. Były to: urządzenie sieciowe router firmy Netgear oraz roczna licencja wielostanowiskowa programu antywirusowego ArcaVir firmy ArcaBit.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracamy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W tym roku również zgłosiliśmy swoje inicjatywy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wśród naszych inicjatyw znalazło się przedstawienie pt.” Bezpieczny Internet”. Zostało ono przygotowane przez klasę drugą pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Ozdoby, a udział w nim wzięli wszyscy uczniowie klasy, przy zaangażowaniu i wsparciu swoich rodziców. Przedstawienie, z wielkim zainteresowaniem, obejrzeli uczniowie klas I - VI. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Strony związane z DBI:

Saferinternet.pl - projekt, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pomoc telefoniczna i online

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.

Dyżurnet.pl - punkt kontaktowy, tzw. hotline, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści zabronionych prawem takich, jak materiały przedstawiające seksualne wykorzystanie dzieci, pedofilię, treści o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym

Opracowała: Anna Siwińska