Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

26 listopada 2019 roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły .

Uczniowie klas I- III wraz z wychowawcą odwiedzili miejsca związane z Władysławem Umińskim.

W bibliotece szkolnej oglądali wystawę wielu książek pisarza, wzbogaconą prezentacją multimedialną. Na zajęciach edukacji polonistycznej zapoznali się z życiorysem patrona i ciekawostkami z jego życia. Wszystkie dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną na temat: „ Władysław Umiński w wyobraźni dzieci klas I- III”. Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie. Najciekawsze z nich można obejrzeć na holu klas młodszych.

                                                                                    Opracowała: Magdalena Bińkowska