Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

dzie nauczyciela 800x533Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia. Samych sukcesów!                     

Za trudy Waszej pracy…

Za poświęcenie i cierpliwość…

Za serce, uśmiech, dobre słowo…

Za pasję wkładaną w codzienne obowiązki…

Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi …

Dziękujemy!

Życzymy wytrwałości, satysfakcji, spełnienia i uznania. Niech entuzjazm i pasja zwyciężą z trudami dnia codziennego.

                                                                                                                                                                                                         Uczniowie

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tej okazji 11 października, w Szkole Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu, odbyła się uroczysta akademia. Akademię otworzyło wystąpienie Pana Dyrektora, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Pan Dyrektor podziękował za dotychczasowe zaangażowanie, życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Nagrodą Gminy zostali wyróżnieni: Pan Dyrektor Jarosław Sobański oraz Pani Katarzyna Osińska.

Życzenia pedagogom złożyli również ks. proboszcz Józef Seweryn i Pan Jarosław Borzęda.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII a. Z pomocą przyszli im młodsi uczniowie, którzy pod okiem Pani Doroty Kozłowskiej, uczcili święto piosenką. Młodzi artyści piosenką, słowem i żartem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie uroczystości, każdy z nauczycieli, pracowników oraz zaproszonych gości, otrzymał ręcznie wykonaną kartę z życzeniami od uczniów.

Za organizację akademii odpowiedzialne były Panie: Ewa Wawrzyniak, Bożena Faryńska, Aleksandra Pecyna.

Opracowała: Aleksandra Pecyna

Fot: Katarzyna Osińska