Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

     DSC 0086Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Pełni powakacyjnych wrażeń, wypoczęci ruszamy w podróż do świata wiedzy. Przed nami edukacyjne wyzwania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

2 września spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Inaugurację poprzedziła msza święta, po której udaliśmy się do szkoły.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzonych powitał pan dyrektor Jarosław Sobański. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz pan Witold Siwiński, ks. proboszcz Józef Seweryn, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Wardzińska oraz przewodniczący Rady Miejskiej pan Jerzy Robaszewski. W przemówieniu dyrektor życzył uczniom sił do realizacji pasji i zainteresowań oraz wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, a nauczycielom niegasnącego zapału, cierpliwości, wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Ze szczególną życzliwością zwrócił się do pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole, wyrażając nadzieję, że będą się dobrze czuli w nowym środowisku. W swoim wystąpieniu poinformował też o pracach remontowych przeprowadzonych w okresie wakacji.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Pan burmistrz skierował słowa uznania pod adresem pana dyrektora za dotychczasową odpowiedzialną pracę na rzecz naszej szkoły. Nauczycielom życzył, aby zdobyte doświadczenie zawodowe procentowało w pracy dydaktyczno – wychowawczej, a wszelkie osiągnięcia i sukcesy przynosiły satysfakcję. Uczniom, aby jak najlepiej wykorzystali rozpoczynający się czas nauki, a rodzicom wyrozumiałości i zadowolenia z osiągnięć dzieci. Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która życzyła, aby nowy rok szkolny obfitował w same radosne chwile, zaowocował nowymi przyjaźniami i pozytywnymi emocjami.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich sal, gdzie spotkali się z kolegami, podzielili się wakacyjnymi wspomnieniami i zapoznali z planami lekcji.

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!

Opracowała: Joanna Ginter

Fot: Katarzyna Osińska