Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

wigiliaPiątek, 21 grudnia 2018r. był w naszej szkole wyjątkowy. Tego dnia przeżywaliśmy szkolną wigilię.

O wyznaczonej godzinie uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i pracownikami udali się na wspólne świętowanie do sali gimnastycznej. Zaproszonym gościem był ksiądz proboszcz Józef Seweryn.

Wykonawcami części artystycznej pt. „Betlejem to my sami” byli uczniowie klas IV - VIII przygotowani pod kierunkiem p. Jadwigi Gabrysiak. Jasełka przypomniały okoliczności przyjścia na świat Pana Jezusa dwa tysiące lat temu, a także pomogły zastanowić się nad współczesną kondycją moralną człowieka.

O oprawę muzyczną zadbała p. Dorota Kozłowska przygotowując solistów, a dekorację przygotowały p. Urszula Gawryszewska oraz p. Katarzyna Osińska.

Po części artystycznej nadszedł czas na podziękowania za zaangażowanie w pracę nad jasełkami oraz życzenia świąteczne, które przekazał Dyrektor szkoły p. Jarosław Sobański. Dalsze świętowanie odbyło się we wspólnotach klasowych uczniów wraz z wychowawcami.

Życzenia, kolędy, jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Opracowała: Jadwiga Gabrysiak

Fot: Katarzyna Osińska