Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

65 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole odbyło się spotkanie z koordynatorem wolontariatu w Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie p. Krzysztofem Zielińskim. Zaproszony gość przybliżył młodzieży istotę wolontariatu w służbie osobom chorym. Uczniowie obejrzeli również film o zaangażowaniu wolontariuszy i akcjach charytatywnych prowadzonych na rzecz Hospicjum.

Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali też prelekcji, która wprowadzała słuchaczy w świat wolontariatu, wyjaśniając podstawowe zagadnienia i uświadamiając, jak prosto jest rozpocząć swoją przygodę jako wolontariusz. Swoimi doświadczeniami z kilkuletniej pracy podzielił się przybyły na spotkanie jeden z wolontariuszy z Hospicjum p. Adrian Kos, który pomaga innym już od gimnazjum.

Mamy nadzieję, że piątkowe spotkanie z młodzieżą przyczyni się do nawiązania współpracy i pozwoli na realizację w przyszłości wspólnych akcji na rzecz Hospicjum.    

                                                                                              Irena Rzepka, Ks. Szymon Jastrzębski