Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger


rozpoczcie roku szkolnego

Tegoroczne wakacje minęły już bezpowrotnie. 3 września zabrzmiał pierwszy dzwonek i zaczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00 Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. Józef Seweryn. W homilii przybliżył postać św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na jego przykładzie wyjaśnił młodym ludziom, że do wielkich rzeczy dochodzi się przez trud, wysiłek i systematyczną pracę. Na zakończenie życzył wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich planów.

Po Mszy św. cała społeczność szkolna w asyście pocztu sztandarowego udała się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor p. Jarosław Sobański, który powitał przybyłych gości: burmistrza p. Witolda Siwińskiego, proboszcza Józefa Seweryna, rodziców, całe grono pedagogiczne i uczniów, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. W swoim przemówieniu podkreślił, że najmłodsi mogą zawsze liczyć na pomoc starszych kolegów i nauczycieli. Życzył twórczej energii, zarówno w pracy pedagogicznej, jak i uczniowskiej oraz satysfakcji z osiąganych wyników. Głos zabrał także Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz p. Witold Siwiński, który życzył wszystkim uczniom radości ze zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń oraz determinacji w dążeniu do zamierzonych celów.

Następnie dyrekcja szkoły i zaproszeni goście w towarzystwie harcerzy udali się na plac przed budynkiem szkoły, gdzie posadzono Dąb Stulecia. W ten sposób nasza placówka upamiętniła 100 – lecie swego powstania oraz włączyła się do obchodów okrągłej rocznicy odzyskania przez kraj wolności.

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Zapoznali się z planami lekcji i podzielili wrażeniami z minionych wakacji.

Wszystkim życzymy udanego roku, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!