Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

77 big14 czerwca 2018 r. uczniowie klas IV a i IV c wyprawili się na szkolną wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Dzieci  zwiedzały ZOO, gdzie mogły przyjrzeć się życiu różnych zwierząt, zarówno tych żyjących w Polsce jak i egzotycznych. Następnie uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych ”Ptaki polskich lasów”. W trakcie zajęć mieli okazję dowiedzieć się jak rozpoznawać ptaki, czym się one żywią oraz jak wychowują  pisklęta.

Ostatnie godziny zostały przeznaczone na zwiedzanie Zaginionego Świata. Podczas wędrówki dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o dinozaurach oraz przyjrzeć się zwierzętom, które zniknęły z naszej planety miliony lat temu. Cały  czas towarzyszyły im  emitowane z ukrytych głośników odgłosy dinozaurów.

Na terenie Parku Rozrywki uczniowie mogli również obejrzeć w ogromnym powiększeniu modele stawonogów, które pokazują szczegóły budowy anatomicznej.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci dzieci. Wyprawa okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, uczniom dopisywał dobry humor.  Wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wyprawy.

Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Opracowały:

Jolanta Sypniewska

Dorota Narazińska