Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

f f 8129 13e0aW środę 4 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszych i drugiej wraz z opiekunami: p. Elżbietą Olakowską, p. Barbarą Michalską, p. Magdaleną Bińkowską i p. Magdaleną Sobańską pojechali do Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi.

Tam obejrzeli spektakl autorstwa Bohdana Butenki pt. „Królewna Śnieżka”. Jest to rodzaj bajki na opak, ponieważ w tej wersji Śnieżka jest leniwą dziewczynką, która ma pewną kulinarną słabość, za którą oddałaby wszystko - jabłka. Natomiast uwielbiane przez dzieci krasnoludki, jako inne od wszystkich, uznane za brzydkie i niedorosłe zostają skazane przez panującego króla Niezgułę i miejscowego szefa policji na wywiezienie do Dzikich Gór, gdzie mają wydobywać dla króla drogocenne kamienie, których tam nie ma.

W dalszej części wycieczki wszyscy udali się do Muzeum Animacji Se-ma-for. Wiele postaci bajkowych wprowadziło dzieci w magiczny świat animacji. Uczniowie zobaczyli jak powstaje film. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których zmienili się na chwilę w scenarzystów i stworzyli dekoracje do wymyślonego przez siebie filmu.

Na koniec posililiśmy się w restauracji Mc Donald’s i zadowoleni wróciliśmy do Przedcza. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia na pewno pozostaną na długo w pamięci.

Opracowała: Magdalena Bińkowska

Fot: Magdalena Sobańska