Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

zakonczenie roku szkolnego 948x640

 

Każdy z nas pamięta początek roku szkolnego, kiedy to we wrześniu przekraczaliśmy mury szkoły. Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu! Czas na zasłużony odpoczynek.

22 czerwca 2018 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła Msza święta, którą odprawił ks. Tadeusz Funk. Po skończonym nabożeństwie udaliśmy się do szkoły.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor p. Jarosław Sobański. Powitał wszystkich uczniów i ich rodziców, a także przybyłych gości: burmistrza p. Witolda Siwińskiego, ks. proboszcza Józefa Seweryna, przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jerzego Robaszewskiego i przewodniczącego Rady Rodziców p. Jarosława Borzędę. Uczniom pogratulował sukcesów i życzył udanych wakacji, pełnych nowych przyjaźni i słonecznej pogody. Absolwentom życzył, aby zdobyta wiedza dodawała im odwagi, wiary w siebie i pomogła dotrzeć do wyznaczonego celu. Następnie skierował słowa podziękowania dla nauczycieli, rodziców i wszystkich osób wspierających szkołę.

Głos zabrał również burmistrz p. Witold Siwiński, który życzył uczniom bezpiecznego wypoczynku, dającego siłę i energię na kolejne miesiące nauki.

Ważnym punktem uroczystości było rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych za wyniki w nauce. Za wzorową postawę, zaangażowanie w życie szkoły, wysoką kulturę osobistą i bardzo dobre oceny tytuł „Złoty Absolwent” otrzymali Katarzyna Pietrzak i Michał Gawryszewski.

Koniec roku szkolnego to również czas rozstania z tymi, którzy kończą pracę w naszej szkole, a którzy przez długie lata wpływali na jej wizerunek. Dyrektor skierował szczególne słowa podziękowania do p. Barbary Narazińskiej i p. Ireneusza Gawrysiaka, odchodzących na emeryturę. Pożegnał też ks. Tadusza Funka. Podziękował za posługę, wsparcie duchowe i życzył wiele sukcesów w dalszej pracy duszpasterskiej. Wyrazy wdzięczności przekazał również p. Jarosławowi Borzędzie przewodniczącemu Rady Rodziców, który pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Były to wzruszające chwile dla całej społeczności szkolnej. Gromkie brawa, łzy, uściski i miłe słowa były wyrazem uznania dla osób opuszczających mury naszej szkoły. Zapewne to utrwaliło je w przekonaniu, że to co robiły miało sens, jest i będzie doceniane.

Na zakończenie, w części artystycznej wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu Wiktorii Stasiak i Weroniki Rakowskiej.

Następnie uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Tam otrzymali z rąk wychowawcy świadectwa. Teraz już śmiało mogą zakrzyknąć WITAJCIE WAKACJE!

Opracowała: Joanna Ginter, fot: Katarzyna Osińska