Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej  im. Władysława Umińskiego w Przedczu, było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.

Dnia 13 października 2017r. - 47 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Swoją obecnością uświetnili go: dyrektor szkoły p. Jarosław Sobański, v-ce dyrektor p. Ewa Ćmielewska, przewodniczący rady rodziców p. Jarosław Borzeda, rodzice, uczniowie klas starszych edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele i wychowawcy.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły podstawowej i zaśpiewaniu hymnu państwowego, drugoklasiści wystąpili w programie artystycznym, przygotowanym pod okiem swojej wychowawczyni. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W dalszej części również pierwszoklasiści wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśnicy. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Jarosław Sobański dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówił p. dyrektor dotykając ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez p. v-ce  dyrektor pięknych, pamiątkowych dyplomów a przez przewodniczącego rady rodziców „Kuferków” z przyborami do zajęć.

W imieniu wszystkich pasowanych dzieci, przedstawiciele podziękowali dyrekcji szkoły, a jedna z dziewczynek pięknie odczytała „ List do rodziców” w formie próśb i marzeń wszystkich uczniów klas pierwszych.

Następnie gorące słowa skierował do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli p. dyrektor Jarosław Sobański.

Po zaśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru, wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci z wychowawczyniami oraz rodzicami, a także goście udali się do klas na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

                               Opracowała:  Magdalena Bińkowska

Fot: Katarzyna Osińska

DSC 0856