Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

 sadzimy„Posadź z nami drzewo”

Po raz drugi odbyła się ogólnopolska akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę # sadziMY

W tym roku nasza szkoła również wzięła udział w akcji, polegającej na sadzeniu drzew, które w przyszłości zapewnią nam tlen, oczyszczą powietrze i będą domem dla wielu zwierząt. Sadzonki dostaliśmy z Nadleśnictwa Koło ze Szkółki „Kiejsze”. Odebrał je pan Dyrektor Jarosław Sobański z przedstawicielami społeczności uczniowskiej od pani Ilony Żółtowskiej i pana Zbigniewa Szareckiego. Będąc w szkółce leśnej mieliśmy okazję zwiedzić ją i dowiedzieć się o pracy leśnika. Serdecznie dziękujemy za gościnę, z pewnością to nie ostatnia nasza wizyta w Kiejszach.

Drzewka zostaną posadzone na terenie naszej szkoły przez członków SK LOP.

Opracowała: Weronika Dobrowolska oraz opiekun LOP