Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

DSC002035Dnia 25 lutego 2020r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela KRUS z Koła p. Tomasza Jaworskiego celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS przedstawił cele i zasady udziału dzieci w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” . Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych.

Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. O-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.

Opracowały: Katarzyna Osińska i Urszula Gawryszewska