Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

21b89075055691.5c41d2ac4f7e3Kolejny raz uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii. Zajęcia w ciekawy sposób przeprowadzili członkowie Grupy Artystycznej Patria z Lublina. Uczniowie mogli wysłuchać ciekawych informacji o historii polskiego ruchu oporu, zapoznać się z replikami broni używanej w trakcie II wojny światowej, umundurowaniem polskich jednostek wojskowych i partyzanckich z czasów wojny. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość uczestnictwa w pokazach oraz zobaczenia rekwizytów historycznych.

                                                                                                           Zbigniew Mójta i Elżbieta Paw