Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

misja„Ochrzczeni i posłani”

20 września 2019r. uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami spotkali się z misjonarzem Łukaszem Błaszczykiem. Gość zaproszony został przez ks. Szymona Jastrzębskiego z okazji Tygodnia Wychowania oraz zbliżającego się października, który papież Franciszek ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Misjonarz Łukasz Błaszczyk z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego podzielił się z nami swoimi przeżyciami z trzymiesięcznej misji w Kenii. Historia posługi wśród mieszkańców Kenii wzbogacona była przez pokaz multimedialny i rekwizyty. Dzięki temu mogliśmy nie tylko usłyszeć i zobaczyć, jak dzisiaj głosić Ewangelię, jak być świadkiem Jezusa Chrystusa. Wszystkich wzruszył filmik przedstawiający dziewczynkę śpiewającą po polsku piosenkę Arki Noego „Nie boję się, gdy ciemno jest”. Misjonarz opowiedział także o drodze, jaką trzeba przejść, by zostać świeckim misjonarzem. Okazało się, że misja w której uczestniczył pomogła dzieciom w Kenii i jemu samemu w utwierdzeniu swojego powołania.

Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Jarosław Sobański. Podziękował panu Łukaszowi za przyjęcie zaproszenia i przekazane świadectwo. Sam również dał świadectwo swojego zaangażowania w dzieło misyjne Kościoła i zachęcał uczniów do wspierania dzieł charytatywnych organizowanych w naszej szkole.

Przez cały czas trwania spotkania zachęcani byliśmy do udziału w akcji „Tornister Misyjny” poprzez pokaz multimedialny przygotowany przez opiekuna Szkolnego Koła Caritas księdza Szymona Jastrzębskiego.

Opracowała: Jadwiga Gabrysiak