Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

pyrekSierżant Pyrek w szkole.

12.09.2019r. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był nim sierżant Pyrek – maskotka Wielkopolskiej Policji. Niezwykły przybysz zjawił się u nas wraz z policjantami z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole. Na tym miłym, a jednocześnie bardzo pouczającym spotkaniu, wszystkie dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej utrwalały i ćwiczyły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci udzielili wielu cennych informacji i rad wdrażających dzieci do dbałości o własne bezpieczeństwo. Maluchy z radością uczestniczyły w tym spotkaniu, a za swoje zaangażowanie otrzymały kolorowe plany lekcji. Na zakończenie wszystkie klasy zrobiły sobie z sierżantem Pyrkiem pamiątkowe zdjęcie. Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i obiecujemy, że zdobyta wiedza będzie sumiennie wykorzystywana przez dzieci w codziennych sytuacjach.

                                                                        Opracowały: Marzena Ozdoba, Elżbieta Łuczak