Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

WolontariatW środę 15 maja b.r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili chorych przebywających w Hospicjum im.Jana Pawła II w Koninie. Młodzież pod kierunkiem ks. Szymona Jastrzębskiego przygotowała krótki montaż słowno –muzyczny w którym znalazła się m.in. poezja wiosenna, piosenki w wykonaniu naszych szkolnych artystów i gra na gitarze.

Uczniowie zapoznali się z działalnością hospicjum, rozmawiali z kierownictwem placówki o wolontariacie i o tym, dlaczego warto pomagać. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Z pewnością wizyta w hospicjum była ciekawym i pouczającym doświadczeniem, które jeszcze bardziej pomoże młodzieży dostrzec prawdziwą naturę bezinteresownej pomocy i otworzy serca na potrzeby chorych i cierpiących.

                                                                                                                             Irena Rzepka