Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

marat 1 1Dnia 3 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyła się I EDYCJA MARATONU MATEMATYCZNEGO ÓSMOKLASISTÓW. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Kole i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Starostwo Powiatu Kolskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, zachęcanie ich do twórczego myślenia oraz odkrywanie młodych talentów matematycznych.

Do udziału w I Maratonie Matematycznym Ósmoklasistów zgłosiło się 20 drużyn dwuosobowych z 10 szkół podstawowych naszego powiatu.

Szkołę Podstawową im. Władysława Umińskiego w Przedczu reprezentowały dwie drużyny dwuosobowe w składzie: Kornelia Kawalec i Patrycja Ryske oraz Mateusz Kozerski i Jakub Cichowicz.

Uczestnicy maratonu zmierzyli się z 35 zadaniami z różnych działów matematyki, które należało rozwiązać w ciągu 90 minut.

Kornelia Kawalec i Patrycja Ryske znalazły się w gronie zwycięzców, zajmując II miejsce i zdobywając puchar Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Kole oraz srebrne medale i nagrody rzeczowe.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Dorota Narazińska