Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

facebook 1560287926311„Apropo” z „Szachrajką” w deszczu nagród na „Łapie 2019”!

Nagroda główna profesjonalnego jury, nagroda jury dziecięcego, wyróżnienie za pracę zespołową, indywidualne nagrody aktorskie dla Patrycji Więtczak (Pchła Szachrajka), Laury Tokarskiej (Panna Kika) i Agaty Skoczylas (Pchełka-akrobatka) oraz nagrody za adaptację i reżyserię spektaklu dla instruktorek – oto trofea, jakie nasze „Apropo” przywiozło z Przeglądu Teatralnego „Łapa 2019” w Kutnie.

 

31 maja po raz pierwszy w historii nasz zespół teatralny miał możliwość zaprezentowania się na scenie Kutnowskiego Domu Kultury. Zakwalifikowano nas do kategorii wiekowej klas IV – VI ze względu na przeważająca liczbę aktorów w tym wieku. Prezentacja spektaklu wypadła nader udanie. Oceniało nas jury profesjonalne i dziecięce, w skład którego wchodzili gospodarze przeglądu - członkowie Teatru „Puszek”. Tuż po spektaklu, na długo przed ogłoszeniem wyników, odbieraliśmy gratulacje od pozostałych zespołów. Spodziewaliśmy się, że będzie dobrze, ale werdykt, który ogłoszono na gali dnia następnego, czyli dokładnie w Dzień Dziecka, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Poza zaszczytnymi tytułami, otrzymaliśmy bowiem nagrody pieniężne i mnóstwo nagród rzeczowych: gier planszowych, książek i słodyczy. Szczególnie ucieszył nas wspaniały pluszak od Teatru „Puszek”, który natychmiast stał się maskotką zespołu i zyskał imię – „Apropuś”. Jesteśmy szczęśliwi i oszołomieni ilością nagród. Bardzo podobała nam się kutnowska scena, profesjonalna obsługa, a przede wszystkim wspaniała garderoba, którą nam przydzielono.

Żegnając się z „miastem róż”, już zapowiedzieliśmy swój przyjazd za rok. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Rodzicom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie.

A propos, Szachrajka, znowu wiedziała, co robi, udając się do Kutna… 

Apropo