Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

konkurs historyczny 590x300W sobotę 16 grudnia 2017 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wśród 73 uczestników z południowej i wschodniej Wielkopolski znalazła się dwójka uczniów z naszej szkoły: Katarzyna Pietrzak i Michał Gawryszewski. Wymienieni gimnazjaliści poradzili sobie z trudnym testem etapu szkolnego, przekroczyli wymagany próg i awansowali do etapu rejonowego.

Pytania testowe były rozwiązywane przez 90 minut, a dotyczyły zagadnień z historii Polski i powszechnej do 1795 roku. Choć nie udało się awansować naszym gimnazjalistom do finałowego etapu, to należy im pogratulować wiedzy i umiejętności w tym wymagającym szerokiej wiedzy konkursie. Życzymy dalszych sukcesów.                           

 Zbigniew Mójta